Ministar znanosti, obrazovanja i sporta prof. dr. sc. Predrag Šustar posjetio Sveučilište u Zadru

Sveučilište u Zadru je u ponedjeljak, 5. rujna 2016. posjetio ministar znanosti obrazovanja i sporta prof. dr. sc. Predrag Šustar. Svečani doček ministra i njegovih suradnika s kratkim programom predstavljanja sveučilišnih aktivnosti održan je u Rektoratu, nakon kojeg je uslijedio posjet studentskom klubu „Božo Lerotić“ gdje su studenti imali priliku s ministrom popričati o aktualnim problemima i načinima njihova rješavanja s ciljem unaprjeđenja uvjeta studiranja i kvalitete studija. Tijekom posjeta studentskom klubu s nekoliko prigodnih skladbi nastupila je sveučilišna a cappella grupa A.K.A. Crescendo. Ministar Šustar je u pratnji rektorice prof. dr. sc. Dijane Vican, prorektora i studenata također posjetio i studentsku menzu gdje mu je voditeljica poslovnog centra Sveučilišta u Zadru predstavila rad centra i studentske menze, u čiju se kvalitetu mogao i sam uvjeriti tijekom ručka. Ministar je posjetio i Novi kampus Sveučilišta gdje mu je predstavljan plan razvoja kampusa. Voditeljica Centra za studentski standard predstavila je aktivnosti centra nakon čega je ministar u pratnji svojih suradnika i članova Uprave Sveučilišta u Zadru posjetio Studentski dom. Razgledavanje je završeno u zgradi sveučilišnih centara na Relji gdje je upriličen posjet Austrijskoj knjižnici „Dr. Alois Mock“, a zatim su djelatnici i student Odjela za geografiju održali prezentaciju o upotrebi geografskih informacijskih sustava u različitim sferama društvenog i gospodarskog života.