Studiji i studenti

Iksice za brucoše

Obavijest o prozivci za upis na preddiplomske studije

Preostala slobodna mjesta za upis na jednopredmetne studije popunit će se na temelju rang lista iz NISpVU sustava. Tajnice odjela kontaktirat će telefonom i elektroničkom poštom pristupnike koji su ostali ispod crte na rang listama.

Kandidati ispod crte koji ne odgovore na mail i telefonski poziv u roku od 24 sata gube pravo upisa i kontaktira se sljedeći kandidat.

Na preostala slobodna mjesta na dvopredmetnim studijima mogu se upisati studenti Sveučilišta u Zadru (prebačaj s drugog studija) temeljem zamolbe nadležnom odjelu. Ti studenti trebaju se javiti na e-mail pkalmeta@unizd.hr najkasnije do 15. listopada 2021.

Obavijest za brucoše o upisu izbornih kolegija za zimski semestar putem Studomata
Upute za rad na studomatu

UPISI U PRVU GODINU PREDDIPLOMSKIH I INTEGRIRANIH STUDIJA PUTEM DRŽAVNE MATURE - JESENSKI ROK

Upisi na sve studijske programe putem državne mature odvijat će se online od 17. do 21. rujna 2021.  te je potrebno imati Gmail adresu.
Za upis će biti potrebno poslati preslik osobne iskaznice i fotografiju za iksicu.
Više informacija možete vidjeti ovdje

UPISI U 1. GODINU PREDDIPLOMSKIH STUDIJA PUTEM RAZREDBENOG (PRIJEMNOG ISPITA) – JESENSKI ROK

Upisi u 1. godinu preddiplomskih studija preko razredbenog postupka odvijati će se online od konačnosti rang liste do 16. rujna 2021.
Pristupnici trebaju u cijelosti ispuniti online Prijavni list i učitati (uploadati) sljedeće dokumente:
1.    skenirani primjerak osobne iskaznice
2.    obrazac za izradu e-indeksa/iksice – nalazi se ovdje

ONLINE PRIJAVE ZA RAZREDBENI POSTUPAK UPUTE ZA PRISTUPNIKE

PRIJAVE ZA RAZREDBENI (PRIJEMNI) ISPIT U JESENSKOM ROKU

Prijave za razredbeni (prijemnni) ispit u jesenskom roku primaju se online od 1. do 3. rujna 2021.
Razredbeni ispit mogu polagati kandidati:
-  koji se prijavljuju na izvanredne studije,
-  koji se prijavljuju na redovite studije, a maturirali su prije 2010. godine,
-  pripadnici hrvatske nacionalne manjine i hrvatskog iseljeništva.

Poveznice za online prijave i više informacija o prijavama objaviti će se 31. kolovoza 2021.
Potrebno je pripremiti sljedeće dokumente:

1. domovnicu
  2. rodni list
  3. svjedodžbu o završnom ispitu ili o položenoj državnoj maturi (državna matura se odnosi samo na izvanredne studije)
  4. svjedodžbu 1. razreda srednje škole
  5. svjedodžbu 2. razreda srednje škole
  6. svjedodžbu 3. razreda srednje škole
  7. svjedodžbu 4. razreda srednje škole

Pripadnici hrvatske nacionalne manjine i hrvatskog iseljeništva trebaju učitati i potvrdu iz Središnjeg državnog ureda za Hrvate izvan RH kojom dokazuju da su pripadnici iste.

SLOBODNA MJESTA ZA UPIS U JESENSKOM ROKU PUTEM RAZREDBENOG ISPITA MOŽETE VIDJETI OVDJE

SLOBODNA MJESTA ZA UPIS U JESENSKOM ROKU PREKO SUSTAVA DRŽAVNE MATURE

UPISI PREKO DRŽAVNE MATURE

Upis pristupnika preko državne mature biti će ONLINE od 22. do 26./28. srpnja 2021. (ovisno o studiju kojeg upisujete)

1.    skenirani primjerak osobne iskaznice
2.    obrazac za izradu e-indeksa/iksice – nalazi se ovdje

UPISI PREKO RAZREDBENOG POSTUPKA

Prijave za razredbeni (prijemni) ispit - Upute za pristupnike - Online obrasci

PRIJAVE ZA RAZREDBENI (PRIJEMNI) ISPIT

Prijave za razredbeni (prijemni) ispit primaju se online od 24. do 30. lipnja 2021. te će online obrasci za prijavu biti dostupni od 24. lipnja.

Pristupnici trebaju u obrascu učitati (uploadati) sljedeće dokumente:

1. domovnicu
  2. rodni list
  3. svjedodžbu o završnom ispitu ili o položenoj državnoj maturi
  4. svjedodžbe od 1. do 4. razreda srednje škole

UPISI U 1. GODINU PREDDIPLOMSKIH STUDIJA PUTEM RAZREDBENOG (PRIJEMNOG ISPITA)

Upisi u 1. godinu preddiplomskih studija preko razredbenog postupka odvijati će se online od konačnosti rang liste do 14. srpnja 2021.

1.    skenirani primjerak osobne iskaznice
2.    obrazac za izradu e-indeksa/iksice – nalazi se ovdje

Info letak za brucoše

Upute za izmjenu zaporke elektroničkog identiteta AAI@EduHr i aktiviranje studentskog e-maila

Upisi u prvu godinu

• Studenti koji mijenjaju jednu studijsku grupu na dvopredmetnom studiju, odnosno upisuju samo jedan novi dvopredmetni studij, obvezni su to prijaviti Uredu za primjenu ECTS-a (Zadar, M. Pavlinovića 1/III), ili na adresu e-pošte pkalmeta@unizd.hr do 10. srpnja 2021., za upise u ljetnom roku, odnosno do 10. rujna 2021. za upise u jesenskom roku.