Dr. sc. Brunislavu Marijanoviću dodijeljeno je počasno zvanje professor emeritus Sveučilišta u Zadru

Dr. sc.  Brunislavu Marijanoviću dodijeljeno je počasno zvanje professor emeritus Sveučilišta u Zadru

Na svečanoj sjednici povodom Dana Sveučilišta u Zadru počasno zvanje professor emeritus dodijeljeno je dr. sc. Brunislavu Marijanoviću, arheologu koji je, kako je istaknuo promotor prof. dr. sc. dr. h. c. Ante Uglešić, proučavanjem prapovijesti, posebice neolitičkih nalazišta u zadarskoj okolici i šire, ali i kroz različite uloge na nekadašnjem Filozofskom fakultetu i današnjem Sveučilištu pridonio njegovu razvoju. Odjel za arheologiju povezao je s različitim međunarodnim institucijama podignuvši mu ugled u svijetu.

Čestitamo dr. sc. Brunislavu Marijanoviću, professoru emeritusu!