Razgovori s predavačima "Međunarodne ljetne škole kulturnog turizma"

"Međunarodna ljetna škola kulturnog turizma", koja se provodi u okviru projekta "Obnova i turistička valorizacija kulturno povijesnog kompleksa Kneževe palače", službeno je započela na Novom kampusu Sveučilišta u Zadru predavanjem mr. sc. Vinka Bakije, višeg predavača na Odjelu za turizam i komunikacijske znanosti.

Tim povodom postavljeno mu je nekoliko pitanja vezanih za njegovo predavanje pod nazivom "Mapiranje kulturnog turizma u Zadru i zadarskoj regiji".Njegov intervju možete pročitati na ovdje.

Četvrtog dana Međunarodne ljetne škola kulturnog turizma Novi kampus Sveučilišta u Zadru ugostio je dr. sc. Aleksandru Brezovec, izvanrednu profesoricu na Sveučilištu Primorska, Fakultetu za turističke studije u Portorožu u Sloveniji.

Postavljeno joj je nekoliko pitanja na temu njezina predavanja „Muzeji Jadrana obogaćuju kulturni turizam: Slučaj simbiotičkog kulturnog marketinga“. Intervju s navedenom profesoricom možete pročitati ovdje.

Dana 26. kolovoza 2015. predavanje je održala Petra Kelemen, viša asistentica na Odsjeku za etnologiju i kulturnu antropologiju Filozofskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu na temu "Konstrukcija baštine i turizam". Intervju s njom možete pročitati ovdje.

Dr. sc. Nevenka Čavlek, redovita profesorica na Ekonomskom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu održala je 28. kolovoza 2015. predavanje na temu „Može li se turističko poslovanje smatrati inovativnim?“. Tonski zapis razgovora s navedenom profesoricom možete poslušati ovdje.

Na službenim stranicama ljetne škole: http://cultourism-unizd.eu možete pronaći više informacija o predavačima i kratak opis tema njihovih predavanja.