Poziv na sudjelovanje na Međunarodnom znanstvenom skupu "Književnost, umjetnost, kultura između dviju obala Jadrana"

Odjel za talijanistiku Sveučilišta u Zadru organizira četrnaesti po redu Međunarodni znanstveni skup "Književnost, umjetnost, kultura između dviju obala Jadrana" / Convegno internazionale "Letteratura, arte, cultura tra le due sponde dell'Adriatico".

Skup će se održati od 5. do 6. listopada 2023. godine.

POZIV NA SUDJELOVANJE

S velikim zadovoljstvom pozivamo znanstvenice i znanstvenike na četrnaesti po redu Međunarodni znanstveni skup Književnost, umjetnost, kultura između dviju obala Jadrana u organizaciji Odjela za talijanistiku Sveučilišta u Zadru od 5. do 6. listopada 2023.

Dobrodošle su, ali ne i obvezujuće, teme koje su desetljećima zaštitni znak Odjela, a koje pripadaju lingvistici, književnoj povijesti i teoriji, povijesti i kulturi u širem smislu riječi, vezane za jadransko područje i njegovo zaleđe te nadahnute usporedbom, doticajem, međusobnim odnosima i prožimanjem između dviju jadranskih obala, a vođene logikom usporedbe, kojom se bave komparatistika, proučavanje jezika u kontaktu, prijevodni i kulturni studiji.

Sudionici će za svoje izlaganje imati na raspolaganju 15 minuta.

Skup će se odvijati na talijanskom i hrvatskom jeziku.

Rok za slanje obrasca za prijavu (sa sažetkom i kratkom biografijom) je 1. lipnja 2023. godine na e-mail adresu: convegno@unizd.hr (Nikolina Gunjević Kosanović, Sanja Paša Maračić)

INVITO AL CONVEGNO

Con grande piacere invitiamo i ricercatori a partecipare alla quattordicesima edizione del Convegno internazionale Letteratura, arte, cultura tra le due sponde dell’Adriatico organizzato dal Dipartimento di italianistica dell’Università di Zara, che si terrà dal 5 al 6 ottobre 2023.

Saranno accolti interventi che trattano i temi che caratterizzano gli studi del Dipartimento, nell’ambito linguistico, letterario, storico, e generalmente culturale, pertinente all’area adriatica e al suo retroterra – legati alle lingue, letterature e culture del bacino adriatico o ad esso connesse, che si articolano in un’ottica di confronto, quale quella che caratterizza le letterature comparate, gli studi sulle lingue in contatto, sulla traduzione e sugli scambi culturali.

I relatori avranno a disposizione 15 minuti per la presentazione del loro intervento.

Le lingue ufficiali del Convegno sono: italiano e croato.

I moduli di partecipazione (con gli abstract, accompagnati da una breve nota biografica) dovranno pervenire via mail entro il 1° giugno 2023, al seguente indirizzo:

convegno@unizd.hr (Nikolina Gunjević Kosanović, Sanja Paša Maračić)

Invito - LAC 2023.

Poziv - LAC 2023.

Prijavni obrazac - scheda di adesione LAC 2023.