Održan Erasmus+ informativni dan na Sveučilištu u Zadru

U utorak, 3. ožujka 2015. godine, na Sveučilištu u Zadru održan je Erasmus+ informativni dan povodom otvaranja Natječaja za Erasmus+ studentsku mobilnost. Predavanje o mogućnostima za studentsku mobilnost putem programa Erasmus+ održala je Marija Džaja Sikirić iz Ureda za međunarodnu suradnju Sveučilišta. Nazočni studenti su također imali priliku čuti iskustva nekoliko studenata koji su prošli semestar proveli na nekom od inozemnih sveučilišta. Prvo predavanje pod nazivom ''Studentice psihologije na Erasmus+ mobilnosti u Coimbri'' održale su studentice psihologije Tea Tarčuku i Milka Vučić, a nakon njihovog predavanja, Martin Salopek, student Odjela za povijest održao je predavanje o svom Erasmus+ boravku na Sveučilištu u Bariju (Italija).

Također, u sklopu programa informativnog dana održan je niz predavanja posvećen tematskoj zemlji - Republici Češkoj. Predavanja su održale studentice sa Sveučilišta Mendel u Brnu koje su trenutno na mobilnosti u Zadru, Adéla Koláčková i Jitka Kovařčíková, zatim praktikantica u Uredu za međunarodnu suradnju, Nikolett Novak-Arnold, te članica studentske udruge ESN Zadar, Vinka Skorić, koja je predstavila Masarykovo Sveučilište na kojem je provela semestar mobilnosti.

Studenti Sveučilišta odazvali su se predavanjima u velikom broju, sa zanimanjem su slušali iskustva svojih kolega te postavljali brojna pitanja. Svake godine na Erasmus+ natječaj pristiže sve više prijava, a samo u tekućoj godini mobilnost u okviru programa Erasmus+ ostvaruje više od pedeset studenata. Ovogodišnji Natječaj za Erasmus+ mobilnost u svrhu studijskog boravka otvoren je do 25. ožujka 2015. godine, a zainteresirani studenti mogu pronaći više informacija ovdje.

Nakon predavanja održane su korisne radionicama pod nazivom ''Kako se prijaviti na Erasmus?'' koje je organizirala studentska udruga ESN Zadar. ESN Zadar čine bivši Erasmus+ studenti koji svojim radom promiču program Erasmus+ među studentima Sveučilišta te pomažu inozemnim studentima koji odluče ostvariti mobilnost na zadarskom Sveučilištu. Sveučilište u Zadru svake je godine domaćin sve većem broju dolaznih inozemnim studentima koji u Zadar dolaze u okviru programa Erasmus+ i CEEPUS.

Studenti koji su propustili Erasmus+ informativni dan sve prezentacije mogu pronaći ovdje.