Maestru Ivanu Repušiću dodijeljen počasni doktorat Sveučilišta u Zadru

Počasni doktorat znanosti, doctoris honoris causa, ove je godine Sveučilište u Zadru dodijelilo maestru Ivanu Repušiću. Riječ je o jednom od najznačajnijih i najuspješnijih hrvatskih dirigenata mlađe generacije, koji je svojim umjetničkim ostvarenjima umnogome zadužio zadarsku i hrvatsku kulturnu javnost.
Repušić je šef dirigent Orkestra Minhenskog radija, prvi stalni gost dirigent Njemačke opere u Berlinu i donedavni glavni glazbeni ravnatelj Državne opere Donje Saske u Hannoveru. Do sada je za svoj rad nagrađen nizom nacionalnih priznanja te Nagradom Grada Zadra 2008. godine.
Svečanosti su nazočili, uz ostale, zadarski nadbiskup mons. Želimir Puljić, gradonačelnik Zadra dr. Branko Dukić, posebna savjetnica ministrice za kulturu i medije Iva Hraste Sočo, ali i povjerenstvo koje je pozitivno ocijenilo Repušićevu kandidaturu. Predsjednik povjerenstva akademik Zoran Juranić nabrojao je najvažnije dosege iz maestrove karijere i istaknuo kako se Repušić istaknuo u oživljavanju glazbenog života Zadra, posebice ljetnih mjeseci, u kojima je podario nezaboravna djela glazbene literature poput Brahmsovih i Beethovenovih simfonija, ali i kao voditelj Zadarskog komornog orkestra, kojega je podignuo na razinu simfonijskog.

Izvješće Stručnog povjerenstva.

Fotografije.