Informativni dan o programu Erasmus+

U četvrtak, 8. ožujka 2018. godine, u Studentskome klubu „Božo Lerotić“ održat će se Informativni dan o programu Erasmus+ namijenjen studentima Sveučilišta u Zadru zainteresiranim za mobilnost na inozemnim sveučilištima. Podsjećamo da su trenutno otvorena dva natječaja u okviru programa Erasmus+ – Natječaj za studijski boravak u idućoj akademskoj godini, koji je otvoren do 23. ožujka 2018. godine, te Natječaj za stručnu praksu, koji je otvoren do popunjenja kvote. Oba je natječaja moguće pronaći ovdje.

Program Infromativnoga dana uključuje prezentacije o programu mobilnosti Erasmus+, iskustvima zadarskih studenata koji su se vratili s mobilnosti kao i gostujuće predavače iz Poljske koji će predstaviti poljski sustav visokoga obrazovanja i nekoliko poljskih visokoškolskih institucija. Nakon prezentacija studentska udruga ESN Zadar održat će radionice „Kako se prijaviti na natječaj za Erasmus+?“. Na radionicama će studenti imati priliku naučiti kako uspješno ispuniti prijavu za Erasmus+, kako napisati motivacijsko pismo, odabrati inozemnu visokoškolsku instituciju, dogovoriti kolegije na mobilnosti te organizirati put i smještaj. Predviđeno je i informativno druženje s inozemnim studentima korisnicima programa Erasmus+ na kojem će zadarski studenti imati priliku upoznati sedamdesetak inozemnih studenata koji su u ovome semestru na razmjeni u Zadru te im postaviti pitanja o njihovim matičnim sveučilištima, gradovima i zemljama iz kojih dolaze. Program događanja dostupan je ovdje.