Znanstveno-stručni simpozij „Škola danas, škola sutra“

U petak, 11. ožujka 2022. godine održat će se znanstveno-stručni simpozij „Škola danas, škola sutra“ u okviru HKO projekta Kompetencijski standardi nastavnika, pedagoga i mentora. Plenarni dio simpozija (hibridno) održat će se u Rektoratu Sveučilišta u Zadru (dvorana 3.6) od 9:30 do 12:10 sati. Od 14:00 do 16:00 sati održat će se tri paralelne sesije (uživo) uz pridržavanje svih važećih epidemioloških mjera.

Pitanja koja će se razmotriti na simpoziju su:

- Budućnost škola kao odgojno-obrazovnih ustanova – što se u školama mijenja, što je danas uistinu kvalitetna škola?

- Učitelji i nastavnici kao profesije od nacionalnog značaja – jesu li oni doista „duša“ škole?

- Škole su više obrazovne nego odgojne ustanove – mogu li pedagozi izbalansirati taj disbalans?

- Mentorstvo – je li mentorstvo dodana vrijednost na kvalifikaciju ili mentorstvo postaje posebna kvalifikacija?

Program znanstveno-stručnog simpozija je dostupan OVDJE.

Programski i Organizacijski odbor