Znanstveni skup u povodu pedesete obljetnice učiteljskog studija u Zadru

Odjel za izobrazbu učitelja i odgojitelja organizira od 21. do 22. studenoga 2013 Znanstveni skup u povodu pedesete obljetnice učiteljskog studija u Zadru. Skup započinje u četvrtak 21. studenoga 2013. u 18 sati u Muzeju antičkog stakla gdje će biti otvorena izložba akademskih slikara sa Sveučilišta u Zadru. Skup će se nastaviti u petak  22. studenoga  u 10.00 sati u Velikoj dvorani Novog kampusa,  Ulica dr. Franje Tuđmana 24i. Cilj ovog skupa je da se prigodom desetogodišnjice obnove Sveučilišta u Zadru i pedesetogodišnjice pokretanja učiteljskog studija na Pedagoškoj akademiji u Zadru ukaže na bogatu tradiciju školstva u Zadru − od prvoga, srednjovjekovnog sveučilišta, preko Napoleonova građanskog sveučilišta s osam fakulteta, Centralnog bogoslovnog sjemeništa (studija teologije Zadarske nadbiskupije, odnosno metropolije), ranoga djelovanja učiteljske škole od 1866., te tradicije Hrvatske gimnazije.