Znanstveni skup "Svečanost starine – Uzdarje Mati Suiću"

Pod pokroviteljstvom Hrvatske akademije znanosti i umjetnosti u utorak, 3. studenoga u Knjižnici HAZU započeo je interdisciplinarni znanstveni skup pokrenut u čast i spomen neumornog istraživača, muzealca, sveučilišnog profesora i akademika Mate Suića povodom stote godišnjice njegova rođenja.

Prvi međunarodni znanstveni skup pod nazivom Antiquitatis sollemnia – Antidoron Mate Suić / Svečanost starine – Uzdarje Mati Suiću održan je od 3. do 6. studenoga u Zagrebu i Zadru, u organizaciji Centra za interdisciplinarno istraživanje stare povijesti Odsjeka za povijest Filozofskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu i Arheološkog muzeja Zadar u suradnji sa Sveučilištem u Zadru, Hrvatskim arheološkim društvom i Institutom za arheologiju.

Nakon dva dana programa u Zagrebu, zadarski dio znanstvenoga programa započeo je u četvrtak, 5. studenoga 2015. u Arheološkom muzeju  u Zadru, a nastavljen je 6. studenoga u 14,30 sati u Svečanoj dvorani Sveučilišta u Zadru.

Pozdravni govor u ime Sveučilišta u Zadru uputio je prorektor za strategiju razvoja i izdavaštvo prof. dr. sc. Josip Faričić.

Nakon pozdravnih govora skup je započeo sa svojim programom.