Znanstveni skup Novigrad nekad i sad

Zavod za povijesne znanosti u Zadru Hrvatske akademije znanosti i umjetnosti, Sveučilište u Zadru, Matica hrvatska i Općina Novigrad priređuju znanstveni skup Novigrad nekad i sad. Znanstveni skup održat će se u Svečanoj dvorani Sveučilišta u Zadru 16. listopada 2015. i u crkvi sv. Kate u Novigradu 17. listopada 2015.

Na znanstvenom skupu razmatrat će se brojne teme iz prirodnoga, humanističkoga, društvenog, biotehničkog i interdisciplinarnog područja o Novigradu, koji je između ostaloga i zahvaljujući svojem iznimno povoljnom geografskom smještaju kroz mnoga povijesna razdoblja imao važnu ulogu. S obzirom na to, na znanstvenom skupu sudjelovat će znanstvenici s brojnih hrvatskih znanstvenih ustanova, koji će razmjenom najnovijih znanstvenih spoznaja dati prilog potpunijem razumijevanju uloge Novigrada u zadarskoj regiji kao poveznici primorskoga i kontinentalnoga dijela Hrvatske.

Program skupa možete preuzeti ovdje.