Znanstveni simpozij ELMAR 2014.

Od 10. do 12. rujna  u  organizaciji Sveučilišta u Zagrebu i udruge Elmar, a pod pokroviteljstvom Grada Zadra, u hotelu Donat na Boriku održat će se 56. znanstveni međunarodni simpozij ELMAR 2014.

Kao najstariji stručno-znanstveni skup u Europi, tijekom 56 godina djelovanja ELMAR simpozij postao je značajna znanstvena konferencija u području multimedijskih komunikacija, foto i video obrada, navigacijskih sustava, govora i obradu zvuka, telekomunikacije, bežične komunikacije, elektronike u pomorstvu, brodogradnje, ekologije mora i drugih naprednih istraživačkih područja. Svake godine simpozij ELMAR okuplja stručnjake iz različitih područja (predstavnici vlasti, mornarice, industrije, sveučilišta i različitih poslovnih ljudi iz regije) kako bi doprinijeli razvoju odgovarajućeg tržišta u Hrvatskoj.

Simpozij ove godine okuplja oko 100 znanstvenika i stručnjaka iz Hrvatske i inozemstva te uključuje brojna predavanja iz raznih znanstvenih i tehnoloških područja.

Otvorenje simpozija održat će se u srijedu, 10. rujna 2014., u 9:30 sati u velikoj dvorani hotela Donat.

Više informacija o samom simpoziju možete naći ovdje.