Zlato i srebro osvojeni u Milanu

Od 28. 4. do 1. 5. u gradu Milanu u Italiji održano je međunarodno studentsko sportsko natjecanje pod nazivom EuroMilano 2017 gdje je nastupilo preko tisuću studenata s 4 kontinenta i 17 zemalja (Alžir, Australija, Belgija, Bugarska, Češka, Engleska, Francuska, Grčka, Hrvatska, Italija, Kuvajt, Libanon, Libija, Rusija, Srbija, Slovačka i Turska).

Na natjecanju u Milanu nastupili su i studenti Sveučilišta u Zadru s 4 sportske ekipe, i to ženske ekipe u košarci i odbojci te muške ekipe u košarci i futsalu.

U velikoj konkurenciji u svim sportovima naši su studenti ostvarili velike uspjehe gdje je futsal ekipa osvojila prvo mjesto, košarkašice drugo, a odbojkašice i košarkaši peto mjesto.

Futsal ekipa je do zlata došla odličnom igrom i sa svih sedam pobjeda.

U grupi su pobijedili ekipe sveučilišta iz Alžira, Francuske i Bugarske, pa u daljnjem tijeku natjecanja ekipe iz Zagreba, Srbije i  Bugarske, te u finalu ekipu iz Španjolske rezultatom 2 : 1.

Ženska košarkaška ekipa je u grupi ostvarila pobjede protiv ekipa sveučilišta iz Belgije, Italije, Kuvajta i Španjolske te su kao pobjednice u grupi u polufinalu pobijedile ekipu iz Španjolske i plasirale se u finale. U finalu ih je čekala ekipa iz Belgije koju su već pobijedile u grupi, međutim ovaj put je ekipa iz Belgije bila bolja i pobijedila rezultatom 46 : 42.

Zadarski su studenti u Milanu ostavili odličan dojam svojim ponašanjem, pristupom i rezultatima te su na pravi način promovirali kako Sveučilište u Zadru tako i grad Zadar i državu Hrvatsku.

Voditeljica putovanja u Milano bila je prof. Maja Kolega, dok su voditelji ekipa bili doc. dr. sc. Gordana Ivković i dr. sc. Tonći Jerak iz Centra za tjelovježbu i studentski sport.

Sastavi ekipa:

Futsal (m)

Marko Ivančić, Lovre Kresović, Zvonimir Novaković, Josip Baždarić, Filip Lukačević, Mislav Šolić, Ivan Veršić i Kristijan Kokić.

Košarka (ž)

Ina Marin, Marta Erslan, Nicol Dražević, Marija Šimatović, Marija Šolić, Nina Dedić, Patricija Baždarić, Katarina Barna, Ivana Dujić, Maja Marošević i Glorija Sikirić.

Košarka (m)

Marko Atelj, Nikola Jadrijev, Lovre Bubalo, Kristijan Validžić, Mateo Bobaček, Stipe Atelj, Ante Negro, Branko Turopoljac, Tomislav Bilić i Toni Barić

Odbojka (ž)

Andrea Andrić, Lucia Meštrović, Mia Ninčević, Matea Trifunović, Martina Juričević, Ivona Jeličić, Nina Relja i Nikolina Vodopić