Zlatno odličje za košarkašice Sveučilišta u Zadru

Od 13. do 16. studenog 2014. godine u Rimu u organizaciji Sveučilišta Roma Tre održan je 14. Međunarodni i međusveučilišni sportski turnir pod nazivom EUROROMA 2014. Na turniru je sudjelovalo ukupno 178 ekipa sa sveučilišta iz 28 zemalja iz čitave Europe, Sjeverne Afrike, Bliskog Istoka i Azije. Sveučilište u Zadru nastupilo je s četiri sportske ekipe, i to košarkašice i košarkaši, malonogometaši i odbojkašice. Košarkašice Sveučilišta u Zadru osvojile su prvo mjesto, zlatno odličje, košarkaši drugo, srebrno odličje, malonogometaši u izuzetno jakoj konkurenciji izvrsno četvrto mjesto i odbojkašice peto mjesto.

Svojim sportskim umijećima na sportskim borilištima, zajedništvom u podršci svojih ekipa i respektirajući protivničke ekipe, na najljepši su način predstavili svoje Sveučilište.