Zbornik radova "Slavistička filologija 21. stoljeća: zbornik radova s Međunarodnih studentskih konferencija 2014., 2015. i 2017. godine"

Izašao novi zbornik radova u izdanju Sveučilišta u Zadru pod naslovom Slavistička filologija 21. stoljeća: zbornik radova s Međunarodnih studentskih konferencija 2014., 2015. i 2017. godine urednica Mirne Glavinić i Sunčice Vlajić.

Zbornik Slavistička filologija 21. stoljeća okuplja radove izlagane na trima međunarodnim studentskim konferencijama, organiziranim od strane studenata i članova Književne udruge Ludens, uz pomoć profesora Odjela za kroatistiku i slavistiku, a pod pokroviteljstvom Studentskog zbora i spomenutog Odjela. U zborniku je okupljen 21 rad studenata kroatistike i slavistike iz Hrvatske, ali i iz inozemstva. Svrha je konferencija, kao i radova uvrštenih u zbornik, promišljanje položaja filologije kao humanističke znanosti iz perspektive 21. stoljeća.

Zbornik je podijeljen u dva glavna dijela – jezik i književnost.

U jezičnom dijelu radovi tematiziraju određena leksikološka i fonetička pitanja, ali i dijalektološka.

Drugi je tematski krug vezan uz književnost i popularnu kulturu, ponajviše orijentiran na suvremenu regionalnu prozu, ali i istraživanje intertekstualnih i intermedijalnih veza književnosti i filma.

Knjigu možete kupiti u Sveučilišnoj knjižari Citadeli po cijeni od 120,00 kn.