Zbirka poezije "Tutti gli amori infiniti…e quelli dolorosi"

Objavljena je zbirka poezije Tutti gli amori infiniti…e quelli dolorosi autorice Danijele Berišić Antić u izdanju Sveučilišta u Zadru.

Zbirka donosi pjesme posvećene temi ljubavi, ljubavnih odnosa i posljedica ili bolje rečeno ishoda upražnjenih, neostvarenih ili mogućih ljubavnih odnosa. Ljubav nije tek iscrpljena u odnosu između ljubavnika, već se promišlja izvan uskog konteksta doživljenog. Jezik kojim je pisana zbirka pjesama je talijanski jezik u njegovoj standardnoj, književnoj inačici. Pjesme su najčešće pisane u četverostihu. Preciznije od 37 pjesama, 29 je napisano u četverostihu, dvije u dvostihu, jedna u kombinaciji dvostiha i četverostiha. Pet je pjesama napisano u bloku od najviše 12 stihova. Pjesme imaju neujednačenu rimu.

Knjigu možete kupiti u sveučilišnoj knjižari Citadeli po cijeni od 15 €.