Završna konferencija projekta MADE IN-LAND u Anconi

16., 17. i 18. svibnja 2022. u Anconi je održana završna konferencija projekta MADE IN-LAND. U sklopu konferencije održana je i tehnička radionica i posljednji radni sastanak projektnih partnera. U sklopu posjeta partneri su također obišli općinu Mucciu gdje su posjetili obnovljeni mlin u kojem je uređen turistički info centar te općinu San Leo gdje je u poznatoj utvrdi uređen virtualni eko muzej. Partneri su na kraju konferencije potpisali i dokument za prekogranični opservatorij koji osigurava daljnje praćenje projektnih rezultata. Znanstveni tim sa Sveučilišta u Zadru održao je prezentaciju o rezultatima anketa vezanima uz provedene pilot akcije te pozvao i razne stručnjake koji su prisustvovali tehničkoj radionici s temama vezanima uz održivi turizam. Projekt službeno završava 30. lipnja 2022.

Projekt Made In Land je financiran kroz Interreg program prekogranične suradnje Italija - Hrvatska 2014.-2020., a ukupna mu je vrijednost 2.218.069,31 eura, od čega bespovratna sredstva Europskog fonda za regionalni razvoj iznose 1.885.358,88 eura. Projekt je započeo s provedbom 1.1.2019., a traje do 30.6.2022. Partneri u projektu su uz Sveučilište u Zadru, Regija Marche (IT), Sveučilište u Camerinu (IT), Općina San Leo (IT), Općina Riccia (IT), Javna ustanova za upravljanje parkovima i bioraznolikošću – Romagna (IT), AZZRI – Agencija za ruralni razvoj Istre (IT) i Agencija za razvoj Zadarske županije – ZADRA NOVA (HR).