Završen projekt ''Blagostanje kroz raznolikost''

Provedba projekta Blagostanje kroz raznolikost - poboljšanje pristupa tržištu rada ugroženih skupina započela je 12. listopada 2013. Projekt se provodio na području Karlovačke, Ličko-senjske i Zadarske županije.

Nositelj projekta je Sveučilište u Zadru, a partneri su: Hrvatski zavod za zapošljavanje – područni ured Zadar i Gospić, Razvojna agencija Ličko-senjske županije LIRA i Društvo za promicanje kulture življenja ZVONO UZ KUPU iz Karlovačke županije.

Projekt je za cilj imao kroz edukaciju u ekološkoj poljoprivredi osnažiti polaznike edukacije kako bi se što bolje integrirali na tržište rada i postali pokretač razvoja u svojim sredinama.

Polaznici edukacije su dugotrajno nezaposleni, nezaposleni - pripadnici nacionalnih manjina i nezaposleni – osobe s invaliditetom.

Tijekom ožujka i travnja 2014. godine na području Karlovačke, Ličko-senjske i Zadarske županije provedena je informativna kampanja u kojoj su svi sudionici upoznati s projektom i njegovim ciljevima. Informirano je preko 300 sudionika, a odabrano je 40 polaznika koji su prošli edukaciju o ekološkoj proizvodnji.

Stručnjaci s Poljoprivrednog fakulteta u Osijeku održali su edukaciju koja je započela 15. prosinca 2014. u Zadarskoj i Ličko-senjskoj županiji, a 12. siječnja 2015. u Karlovačkoj županiji.

Među 40 polaznika edukacije odabrano je i 7 gospodarstava koja su uz pomoć projektnog tima i stručnjaka s Poljoprivrednog fakulteta iz Osijeka detaljno razradila ideje, riješila određene probleme i na taj način dodatno osnažila vlastite kapacitete kako bi se još bolje integrirali na tržište rada.

Nakon svih uspješno provedenih aktivnosti predviđenih Projektom od ukupno 40 odabranih polaznika 33 je uspješno završilo edukaciju (18 u Zadarskoj županiji, 7 u Ličko-senjskoj i 8 u Karlovačkoj).