Započeo 24. međunarodni simpozij DAAAM

Započeo 24. međunarodni simpozij  DAAAM

U prigodi središnje svečanosti otvaranja međunarodnog simpozija The 24th DAAAM International Symposium, danas  je u Svečanoj dvorani Sveučilišta u Zadru osnivano Srednjoeuropsko odjeljenje Međunarodne tehničke akademije (International Academy of Engineering) sa sjedištem u Beču. U nazočnosti predstavnika međunarodne akademske i znanstvene zajednice, potpredsjednik Međunarodne tehničke akademije profesor Valerii Nikulin i predsjednik Srednjoeuropskog odjeljenja profesor  Branko Katalinić primili su prvih trinaest članova iz različitih dijelova svijeta kojima su dodijeljene diplome i medalje.  Među novim članovima je i rektor Sveučilišta u Zadru prof. dr. sc. Ante Uglešić.
U znak zahvalnosti za stalnu potporu razvitku Sveučilišta u Zadru, individualizirane osnivačke medalje dobili su župan Zadarske županije gospodin Stipe Zrilić i gradonačelnik grada Zadra gospodin Božidar Kalmeta.