X. dani iberoromanskih jezika i kultura

X. Dani iberoromanskih jezika i kultura održat će se na Sveučilištu u Zadru od 2. do 6. svibnja 2016. godine. X. Dani započinju u ponedjeljak, 2. svibnja u 12 sati predavanjem profesorice Muriel Gallego (University of Ohio) o argentinskom varijetetu španjolskoga jezika i nastavit će se sve do petka u vidu brojnih predavanja i kulturnih aktivnosti (radionice, recitali, izložbe).

Dana 3. svibnja 2016. na službenom otvorenju manifestacije u 13 sati u Svečanoj dvorani Odsjek će obilježiti 400. godišnjicu smrti Miguela de Cervantesa (1547. – 1616.), jednog od najvećih svjetskih književnika. Događanju će uz brojne profesore, gostujuće izlagače, studente i učenike Gimnazije Vladimira Nazora nazočiti i rektorica Sveučilišta u Zadru prof. dr. sc. Dijana Vican, veleposlanik Kraljevine Španjolske Nj. E. g. Eduardo Aznar, zamjenik Veleposlanika Republike Čile g. Mauricio Esteban Gutiérrez Ghio, drugi tajnik i konzul, predstavnica Katalonske vlade u Beču gđa. Elena López Werner, zamjenica ravnatelja Gimnazije Vladimir Nazor prof. Kata Magaš i predstavnik Ureda Gradonačelnika Grada Zadra. Ostatak tjedna bit će ispunjen raznim aktivnostima namijenjenim studentima, nastavnicima te široj javnosti.

Srdačno pozivamo sve zainteresirane da sudjeluju u događanjima.