Veleposlanik Republike Indonezije posjetio Sveučilište u Zadru

U četvrtak, 14. siječnja 2016. godine Sveučilište u Zadru ugostilo je veleposlanika Republike Indonezije u Republici Hrvatskoj  Nj. E. Agus Sardjana, u pratnji trećeg tajnika Sandrija Ghifarija.

U dvorani rektorice uvažene diplomatske goste primili su izv. prof. dr. sc. Ivanka Stričević, prorektorica za  znanost i informacijsku infrastrukturu, izv. prof. dr. sc. Slaven Zjalić, prorektor za međuinstitucijsku suradnju i transfer tehnologija, te izv. prof. dr. sc. Leonardo Marušić, izv. prof. dr. sc. Dunja Brozović Rončević sa Odjela za etnologiju i antropologiju i  Maja Kolega, prof., voditeljica Ureda za međunarodnu suradnju Sveučilišta u Zadru.

Pozdravne riječi dobrodošlice svim nazočnima uputio je prorektor izv. prof. dr. sc. Slaven Zjalić,  izrazivši želju za proširenjem međusobne akademske i kulturne suradnje između Sveučilišta u Zadru i indonezijskih sveučilišta, u vidu programa razmjene studenata i akademskog osoblja te provedbe zajedničkih znanstvenih istraživanja.

Posjet je uslijedio kao nastavak ranijeg posjeta indonezijskog izaslanstva Sveučilištu u Zadru, kada je potpisano pismo namjere, u cilju akademske suradnje između Sveučilišta u Zadru i indonezijskog Tehnološkog Sveučilišta u Yogyakarti (http://www.unizd.hr/News/View/tabid/5291/articleType/ArticleView/articleId/7030/Indonezijski-dan-na-Sveucilistu-u-Zadru.aspx/).

Indonezijski veleposlanik Sardjana je potvrdio interes indonezijske akademske zajednice za suradnju sa Sveučilištem u Zadru te izrazio želju za daljnjim jačanjem gospodarskih, kulturnih i turističkih veza naših dvaju naroda.