Veleposlanik Indije posjetio Sveučilište u Zadru

U četvrtak, 3. ožujka 2016. godine Sveučilište u Zadru posjetio je veleposlanik Republike Indije Nj. E. Sandeep Kumar. Uvaženog su gosta u Dvorani rektorice ugostili prorektorica za studije i studente izv. prof. dr. sc. Nedjeljka Balić-Nižić i prorektor za međuinstitucijsku suradnju i transfer tehnologija izv. prof. dr. sc. Slaven Zjalić. Sastanku je nazočila i doc. dr. sc. Snježana Zorić s Odjela za etnologiju i antropologiju Sveučilišta u Zadru.

Nakon uvodnog predstavljanja veleposlanik i prorektori razgovarali su o dosadašnjoj suradnji između dviju država, mogućnostima daljnje akademske i kulturne suradnje na sveučilišnoj razini, kao i o mogućim zajedničkim projektima.

Pritom je istaknuta ideja o ponudi učenja Hindu jezika i indijske kulture studentima Sveučilišta u sklopu postojećih ili novih izbornih kolegija, a razgovaralo se i mogućem organiziranju predavanja o bogatoj indijskoj kulturi koje bi veleposlanik Indije održao studentima Sveučilišta u Zadru.

Veleposlanik je također najavio organiziranje Dana Indije u sklopu kojeg bi se Indiju predstavilo kroz predavanja i radionice o Hindu jeziku, književnosti, indijskoj kuhinji i kulturi općenito.