Uspješno starenje: teorijski pristupi, metode istraživanja i čimbenici doprinosa

U kontekstu aktualnih demografskih trendova koji se odnose na starenje stanovništva i preusmjeravanje znanstvenog interesa s negativnih na pozitivne aspekte starenja, ovaj udžbenik predstavlja značajan znanstveni doprinos području psihologije starenja i gerontologije općenito. Riječ je o novom izdanju Odjela za psihologiju Sveučilišta u Zadru.

Udžbenik kroz šest poglavlja obrađuje teme najutjecajnijih teorijskih pristupa i načina ispitivanja uspješnog starenja, doprinosa različitih biopsihosocijalnih čimbenika uspješnom starenju (tjelesna aktivnost, prehrana, zdravstvene navike, emocije, osobine ličnosti, socijalni odnosi, duhovnost i dr.), čimbenika koji pridonose uspješnom kognitivnom starenju i očuvanju zdravlja mozga, te determinanti uspješne prilagodbe na umirovljenje. Pritom ova publikacija nudi uvid u rezultate recentnih znanstvenih istraživanja, u svijetu i u nas, koja se bave temom uspješnog starenja.

Knjigu možete kupiti u Sveučilišnoj knjižari Citadeli po cijeni od 150,00 kn.