Uspjeh studentica i studenata sportaša Sveučilišta u Zadru

U konkurenciji 16 sveučilišta naše Sveučilište izborilo je finalna natjecanja u ženskoj košarci, futsalu (muška i ženska ekipa), stolnom tenisu (ženska ekipa) i šahu (muška ekipa). Sam ulazak u finale veliki je uspjeh za sve ekipe, tako da su osvojene bronce u ženskoj košarci i stolnom tenisu zlata vrijedne.

Broncu u stolnom tenisu osvojile su Eleonora Lovraković (Odjel za kroatistiku i slavistiku, 3. god.), Katarina Delač (Odjel za germanistiku i Odjel za povijest, 4. god.) i Karla Burčul (Francuski i Talijanski, 4. god.).

Broncu za košarkašku ekipu Sveučilišta osvojile su: Ina Marin (Odjel za povijest), Marta Erslan (Talijanski i filozofija), Katarina Škara (Odjel za pedagogiju), Sabina Eškinja (Talijanski i Španjolski), Nicol Dražević (Odjel za ekonomiju), Klaudija Tukić (Odjel za germanistiku), Marija Šimatović (Odjel za ekonomiju), Sara Frakin (Francuski i Odjel za povijest umjetnosti), Nina Dedić (Odjel za francuske i iberoromanske studije) te trenerica Gordana Ivković.

Rezultati: Zagreb – Zadar 79 : 60,  Osijek – Split 61 : 60; za treće mjesto.  Zadar – Split 68 : 67   i za zlato Zagreb – Osijek 79 : 42.

Za najbolju igračicu turnira proglašena je studentica 4. godine Odjela za Povijest Ina Marin, koja je u dvije utakmice zabila 70 koševa (14 trica).

Muška ekipa futsala nakon odigrane sveučilišne lige Hrvatske plasirala se u finale. Najjača konkurencija bila je u muškom futsalu, a naši su dečki u dramatičnoj utakmici protiv uvijek dobrih Splićana u zadnjim sekundama primili gol i ostali bez medalje.

Rezultati: Baltazar je s rezultatom 5 : 4 svladao Split, Zagreb – Zadar 5 : 0; za broncu je Zadar igrao sa Splitom 6 : 7, a u finalu je Zagreb dobio Baltazara iz Zaprešića 9 : 7.

Za ekipu Sveučilišta nastupali su Toni Galov, Tomislav Banožić, Roberto Juko, Stefan Vulić, Marin Petrić, Oliver Škunca, Mateo Ćurčija, Dino Škibola, Lovre Kresović, Josip Vulić, Ivan Vulić, Leo Klapan, Marko Ivančić, Augustin Ptičar, Petar Čičak, Roko Pahljina, Petar Pulić, Mišel Gobin, Antonio Tomljanović, Anton Rašić i trener Slađan Matulina.

Ženska ekipa futsala: Ivana Kolovrat, Antonija Goja, Berta Mičić, Ivana Banović, Josipa Brcanija, Nikolina Vodopić, Katarina Ćurković, Katarina Delač, Ana Marija Prpić, Valentina Curman, Matea Dukić i trener Dražen Ban.

Rezultati: Sveučilište J. J. Strossmayera u Osijeku savladalo je Rijeku 7 : 1, a Zagreb – Zadar igrali su 15 : 0. Za broncu su se borili Zadar i Rijeka, a dobila je Rijeka rezultatom 6 : 1, a zlato su osvojile Zagrepčanke pobijedivši Osječanke 3 : 0.

Stolni tenis muški: Vice Ivčić, Lovre Barada, Toni Galov i voditeljica Matea Reškov nisu se plasirali u finalno natjecanje.

U šahu su nastupili Filip Barjašić i Mate Vučić, voditelj ekipe bio je Mislav Čordaš, a u konkurenciji 12 muških timova naši su šahisti bili šesti.