Upisi izbornog kolegija Informacijska pismenost

INFORMACIJSKA PISMENOST (3 ECTS) izborni je kolegij koji se nudi studentima svih odjela (osim studentima Odjela za informacijske znanosti) na preddiplomskoj i diplomskoj razini, a posebno je namijenjen studentima prve godine preddiplomskoga studija. Cilj je kolegija osposobiti studente za pretraživanje, pronalaženje, vrednovanje i uporabu informacija te korištenje informacijskih ustanova i izvora u akademskome obrazovanju, kao i za stjecanje osnova za razumijevanje i primjenu informacijskoga opismenjavanja. Izvoditelji su kolegija nastavnici Odjela za informacijske znanosti te knjižničari Sveučilišne knjižnice Sveučilišta u Zadru.

Kolegij Informacijska pismenost upisuje se preko Studomata od 26. veljače, a nakon toga je obvezna prijava (do 5. ožujka) u tajništvu Odjela za informacijske znanosti (Novi kampus, soba 110, prvi kat) u vremenu od 9 do 12 sati radi podjele u grupe za pohađanje nastave. Nastava će se održavati u dvije grupe – grupa A četvrtkom (učionica 39) i grupa B petkom (učionica 41) od 8.30 do 11 sati na Novome kampusu. Nastava počinje 8. ožujka (grupa A) / 9. ožujka (grupa B).

Studenti kolegij mogu upisati kao izborni iz ponude Odjela za informacijske znanosti ili u okviru diferenciranoga kurikuluma Programa za stjecanje nastavničkih kompetencija.