Tužna vijest, preminuo je dr. sc. Vinko Bakija

U 55. godini života jučer je iznenada preminuo dr. sc. Vinko Bakija, viši predavač na Odjelu za turizam i komunikacijske znanosti Sveučilišta u Zadru.

Bakija je diplomirao na Filozofskom fakultetu u Zadru 1992. godine, kada je stekao akademski stupanj profesora sociologije te profesora francuskog jezika i književnosti. Znanstveni poslijediplomski studij na Ekonomskom fakultetu u Zagrebu završio je 2010. godine i stekao akademski stupanj magistra znanosti. Od 2003. do 2005. godine radio je kao vanjski suradnik Ekonomskog fakulteta u Splitu, a od 2005. do preranog odlaska radio je na Odjelu za turizam i komunikacijske znanosti na Sveučilištu u Zadru. Doktorski rad pod nazivom "Socioekonomska analiza modela održivosti razvoja turizma u lokalnim zajednicama: studija slučaja Pakoštane" obranio je 2017. godine.

Bio je predsjednik zadarske Udruge turističkih vodiča "Donat" te je 2019. godine nagrađen nagradom "Nasmiješeno sunce" kao najbolji zadarski turistički vodič. Autor je dviju kulturnih ruta Zadarske županije: „Zadar, grad, utvrda" i „Na ruti liburnskog, rimskog i hrvatskog nasljeđa".

Odjel i Sveučilište izgubili su dragog kolegu, vrsnog stručnjaka i znanstvenika i još boljeg prijatelja. Svima će nam neizmjerno nedostajati.