Sveučilište u Zadru osvojilo 2. mjesto na XIII. međunarodnom sveučilišnom turniru u Rimu

Sveučilište u Zadru osvojilo 2. mjesto na XIII. međunarodnom sveučilišnom turniru  u Rimu
Ženska košarkaška ekipa Sveučilišta u Zadru sudjelovala je na XIII. međunarodnom sveučilišnom turniru  u Rimu od 14. do 17. studenoga 2013. i osvojila izvrsno drugo mjesto u vrlo jakoj konkurenciji od osam sveučilišta (Politehnika – Bukurešt, American University Dubai, Comillas – Madrid, CTU – Prag, American University Sharjah, IUT GEA Clemont-Ferrand i USEK-Libanon). Pobijedivši vrlo kvalitetnu ekipu CTU iz Praga u polufinalu, u finalu su igrale protiv studentica USEK-a iz Libanona. Utakmica se prelomila u zadnjim minutama igre pa su slavile Libanonke koje su ujedno osvojile 400 eura bonusa za idući turnir u Rimu. Na turniru su sudjelovala 23 sveučilišta sa tri kontinenta (Europa, Azija i Afrika) sa 35 sportskih ekipa (košarka, odbojka, futsal, nogomet, tenis, stolni tenis i cheerleading natjecanje). Studentice Sveučilišta iz Zadra su opet na najljepši način prezentirale svoje Sveučilište, grad Zadar i Republiku Hrvatsku.
Za ekipu Sveučilišta iz Zadra nastupale su: Marija i Marta Erslan, Iva Kraljev, Sabina Eškinja, Tonka Duka, Ana Kunjačić, Sanja Kovačević, Katarina Škara, Patricija Baždarić, Trenerica: dr. sc. Gordana Ivković.