Sveučilište u Zadru obilježava Međunarodni dan svjesnosti o prijevremenom rođenju 17. studenoga

U povodu Međunarodnog dana svjesnosti o prijevremenom rođenju, u ponedjeljak 17. studenoga u vremenu od 16.00 do 00.00 sati Sveučilište u Zadru će, uz pomoć Kazališta lutaka Zadar koje je doniralo folije u boji, ljubičastim svijetlom osvijetliti svoje zgrade –sveučilišnu zgradu na Rivi, Obala kralja Petra Krešimira IV. br. 2 i sveučilišnu zgradu na Relji, Trg kneza Višeslava 9.

U  Zadru će biti osvijetljena i crkva sv. Donata, a Klub roditelja nedonoščadi ˝Palčići˝ poziva sve roditelje, njihove Palčiće i prijatelje da 17. studenoga 2014. u 17.00 sati dođu ispred sv. Donata obučeni u ljubičastu boju koja je simbol malih heroja-nedonoščadi i obilježe dan zajedničkim fotografiranjem ispred osvijetljenih zgrada.

Na taj način pridružujemo se gradovima širom Hrvatske i svijeta u obilježavanju Međunarodnog dana svjesnosti o prijevremenom rođenju.