Svečano inauguriran novi rektor Sveučilišta u Zadru prof. dr. sc. Josip Faričić

Svečanom predajom insignija – rektorskog lanca i žezla – na Sveučilištu u Zadru upriličena je inauguracija novog rektora prof. dr. sc. Josipa Faričića. Lanac i žezlo, ali i zalog od osam godina rada na boljitku Sveučilišta i cijele zajednice, novom rektoru predala je njegova prethodnica prof. dr. sc. Dijana Vican.

Ductor inauguracije bio je prof. dr. sc. Ante Bralić.

Rektor prof. dr. sc. Josip Faričić izrazio je veliki ponos činjenicom da je bio dio priče koju su izgrađivali rektori prof. dr. sc. Damir Magaš i prof. dr. sc. dr. h. c. Ante Uglešić i posebice rektorica prof. dr. sc. Vican.

- Nadam se da ćemo graditi svoje sveučilište, grad, županiju i domovinu i tako snažno izgrađeni biti punopravni članovi europske i globalne zajednice naroda. Dobro je činiti dobro, poručio je rektor prof. dr. sc. Josip Faričić.