Stručni skup "Oesterreichtage Zadar 2014"

Odjel za germanistiku Sveučilišta u Zadru organizira stručni skup "Oesterreichtage Zadar 2014" koji će se održati 23. i 24. svibnja 2014. godine na Sveučilištu u Zadru, Obala kralja Petra Krešimira IV. br. 2, dvorana 144, s početkom u 09.30 sati.

Stručni skup organizira se u suradnji s Ministarstvom za obrazovanje i žene Republike Austrije u Beču, Hrvatskim društvom učitelja i profesora njemačkoga jezika - Ogranak Zadar i Međužupanijskim stručnim vijećima nastavnika njemačkoga jezika u osnovnim i srednjim školama Zadarske i Šibensko-kninske županije.

Teme i predavači:

1. Präsentation der Materialien zur Österreichischen Landeskunde ?Österreichquiz?, Mag. Habelt Norbert

2. Connected ? Neue Lernräume des Web 2.0 im DaF ? Unterricht, Mag. Valerie Bauernfeind

3. Österreich vertextet? - Literatur für Kinder und Jugendliche, Mag. Valerie Bauernfeind

4.   Der mehrsprachige Ansatz beim DaF-Lernen, Prof. Dr. phil. Marijana
Kresić