Sportski akademski savez Sveučilišta u Zadru poziva studente na biciklijadu 8. travnja 2018.

Deseta biciklijada „Od Branimira do Branimira“ Zadar – Nin – Zadar održat će se 8. travnja 2018. godine s polaskom u 11 h iz Zadra s Branimirove obale (kod mosta ), dok je povratak u 14 h iz Nina (kod sportskoga igrališta).

Glavni su organizatori biciklijade Zadarska županija i Grad Nin, a jedan je od suorganizatora i Sportski akademski savez Sveučilišta u Zadru.

Biciklijada duga oko 35 kilometara spaja Branimirovu obalu u Zadru s Branimirovom obalom u Ninu, a sve u cilju poticanja zdravoga načina života, posebno kod mladih, koji sve više vremena provode ispred računala.

Svi će sudionici na startu dobiti majicu biciklijade od glavnoga sponzora EVN Croatia plina, a u Ninu će biciklisti biti dočekani s toplim obrokom koji će pripremati kulinarski tim predvođen poznatim kuharom Renatom Kraljevom.

Samom prijavom na biciklijadu svi sudjeluju u nagradnoj igri u kojoj je glavna nagrada bicikl.

Sportski akademski savez Sveučilišta u Zadru poziva studente Sveučilišta u Zadru da se prijave na biciklijadu. Prijave će početi 19. ožujka i trajat će do 7. travnja u 13 h. Svi zainteresirani studenti moći će se prijaviti online na mrežnim stranicama Calimero sporta (www.calimero-sport.hr), Biciklističkoga kluba Zadar (www.bk.zadar.hr) i Zavoda za javno zdravstvo (www.zjz.hr). Također, prijaviti se mogu i izravno u trgovini Calimero sport i trgovini Bianchi.

Tijekom biciklijade osigurani su nadzor i pomoć djelatnika Calimero sporta.

Sve informacije o Sportskom akademskom savezu Sveučilišta u Zadru i studentskom sportu mogu se pratiti na stranici UniSport ZD na Facebooku.