„Sag’ mir, wo die Frauen sind...“ Radionica s Petrom Unger

Petak, 13. studenog 2020., 12:00-16:30
Život i djelovanje ženâ često je nevidljivo i jedva se pojavljuje u povijesnim knjigama. Zašto je tome tako i kako žene sa svojim dostignućima mogu postati vidljiv(ij)e, tema je dvodnevne radionice koja će se održati u okviru projekta „Frauengeschichte(n) in Zadar“. Projekt vodi austrijska ugovorna lektorica Eveline Thalmann u suradnji Austrijske knjižnice Dr. Alois Mock i Odjela za germanistiku Sveučilišta u Zadru.
Prvi dio (12:00 do 14:00): Frauenstadtgeschichtsforschung
U prvom dijelu radionice pozornost će se obratiti na to kako se do sada pisala ženska povijest i kako može izgledati drugačiji pristup.
Drugi dio (15:00 do 16:30): (K)ein Spaziergang
U drugom će se dijelu dati praktični primjeri za planiranje, oblikovanje i pripremu ženske šetnje po gradu.
Radionica će se na njemačkom jeziku održati putem aplikacije MS Teams, čime je moguće sudjelovanje svih zainteresiranih. Najaviti se možete na: ethalmann@unizd.hr

O voditeljici radionice: Petra Unger je utemeljila bečke ženske šetnje i radi među ostalim kao kulturna posrednica te stručnjakinja u području rodnih studija.