RITAM KULTURIZMA 2016

U razdoblju od 20. do 23. travnja 2016. godine organizirat će se sedmi po redu Ritam kulturizma, projekt studenata prve godine diplomskih studija Odjela za turizam i komunikacijske znanosti Sveučilišta u Zadru.

Projekt ima dugogodišnju tradiciju i nekoliko je puta proglašen najboljim studentskim projektom na Sveučilištu u Zadru, što govori o kvaliteti i trudu koji se iz godine u godinu ulaže u njegovu organizaciju.

Cilj je projekta obogaćivanje grada Zadra novim segmentom turističke ponude koji će obuhvatiti edukativne, umjetničke, tradicionalne, zabavne i sportske potencijale te promovirati grad Zadar kao privlačnu turističku destinaciju.

Program ovogodišnjeg Ritma kulturizma ponudit će širok spektar zanimljivih aktivnosti koje će privući posjetitelje različitih dobnih skupina.

U okviru projekta poznati likovni umjetnici muralima će oslikavati pozornicu i zidne površine u blizini Novog kampusa, što će stvoriti nove atrakcije u Zadru, ali će isto tako unaprijediti kvalitetu studentskog života. Održavanjem tradicionalne večeri klapa u Sv. Donatu i sajmova na Trgu pet bunara i na Forumu, posjetitelji će moći upoznati autentičnu kulturu zadarske regije, ali i ostatka Hrvatske. U edukativnom dijelu programa bit će organizirano 15 predavanja koja će održati profesori s 15 različitih sveučilišnih odjela te Case Study Competition na temu „Raw Food Cruise“. Jedna od posebnosti ovogodišnjeg Ritma kulturizma je premijera plesne predstave „Romeo i Julija. U školi“, koja će se održati u Kazalištu lutaka u Zadru. Zadnjega dana predstavit će se proizvođači autentičnih zadarskih proizvoda te mladi poduzetnici i dizajneri iz cijele Hrvatske na dva sajma koja će se održati u gradu. Svoju sportsku stranu studenti će pokazati na „zadarski način“, organizacijom košarkaške utakmice u kojoj će zaigrati  profesori i studenti brojnih odjela Novoga i Staroga sveučilišnog kampusa.

Projektu će svojim sudjelovanjem pridonijeti profesori i studenti različitih odjela Sveučilišta u Zadru, učenici Glazbene škole Blagoje Berse u Zadru, poznati likovni umjetnici iz Zagreba Modul Miro Petković i Pimp my pump (Boris Bare), plesna grupa In Flux, Udruga koktel majstora ''BELI'' iz Šibenika i mnogi drugi.