Radionica o najboljim uvjetima za rad i učenje

Dragi studenti,

Proljetni ciklus radionica se nastavlja! Radionica pod nazivom „Optimalni okolinski uvjeti učenja“ održat će se 28. travnja u 16 sati u prostoru Code Huba.

Ova radionica će se baviti pitanjem najboljih mogućih okolinskih uvjeta za rad i učenje. Tema je sama po sebi dosta važna svim studentima jer je većini studenata u interesu postići što bolji akademski uspjeh, a što je iznimno teško bez dobrih uvjeta za učenje.

Nakon uvodne priče o procesima učenja, voditelji radionice će se fokusirati na osvjetljenje i boje prostorije, temperaturu, zvukove (kako buka i određene vrste glazbe djeluju na naše pamćenje i učenje), te kako učenici (studenti) i profesori mogu optimizirati neke okolinske postavke učenja. Na kraju će se dotaknuti razlike između samostalnog učenja i učenja u grupi te postoje li razlike u učenju kod kuće ili u knjižnici.

Na radionici će se poticati interakcija, a sudionici će moći podijeliti i svoja osobna iskustva. Nakon cjelokupnog teorijskog dijela radionice, voditelji će s publikom odigrati kviz s pitanjima vezanima za temu, a predviđene su i nagrade za troje najboljih igrača. Voditelji radionice su studenti psihologije Renco Balić, Marina Jakus i Dora Jakelić, pod mentorstvom doc. dr. sc. Ane Šimunić s Odjela za psihologiju.

Na radionicu je obvezna prijava putem poveznice: https://bit.ly/3vzglR9

Broj prijava je ograničen, stoga molimo sve one koji se prijave, a u međuvremenu budu spriječeni sudjelovati na radionici, da nas o tome obavijeste na savjetovaliste@unizd.hr.

Za sudjelovanje na radionici možete dobiti potvrdu o sudjelovanju.

Radujemo se druženju s vama!