Radionica o indeksiranju časopisa i konferencijskih zbornika u bazi Scopus

Na Sveučilište u Zadru dolazi g. Peter Porosz, predstavnik tvrtke Elsevier, koji će održati radionicu/predavanje o bazi Scopus s naglaskom na indeksiranju časopisa i konferencijskih zbornika u bazi Scopus.

Neka od pitanja o kojima će biti riječ su: Koje sadržaje pokriva baza Scopus? Kako se Scopus može koristiti u svrhu istraživanja? Kako se časopisi i konferencije mogu prijaviti za indeksiranje u bazi Scopus – koji su zahtjevi i kakav je postupak? Koji su mjerni pokazatelji dostupni u bazi Scopus (CiteScore, Source Normalized Impact, Scimago Journal Ranking, Field Weighted Citation Impact itd.)?

Radionica će biti posebno korisna članovima uredništava časopisa i zbornika, kao i svim zainteresiranim znanstvenicima, studentima i knjižničarima koji pretražuju bibliografske i citatne baze podataka.

Radionica će se održati 19. 6. (ponedjeljak) od 14:00 do 15:30 sati u dvorani 2.3 (dvorana PDS-a) u zgradi Rektorata Sveučilišta u Zadru (Ulica Mihovila Pavlinovića 1). Radionica će se održati na engleskome jeziku. Molimo sve zainteresirane da se za sudjelovanje na radionici prijave na sljedećoj poveznici.

Za sva pitanja vezano uz radionicu možete se obratiti Sveučilišnoj knjižnici na mail knjiznica@unizd.hr ili tel. 200 566.

Sveučilišna knjižnica i Ured za izdavaštvo