PUBMET2024

Nakon uspješnih prvih deset godina PUBMET konferencije, ove godine s veseljem najavljujemo zanimljive novosti. Budući da je PUBMET konferencija narasla, odlučili smo ponuditi našim sudionicima priliku da se upoznaju s aktualnim temama vezanim uz kvalitetu znanstvene komunikacije u prvoj Ljetnoj školi znanstvene komunikacije, a potom i na konferenciji PUBMET2024. Kao istaknutog člana naše zajednice, pozivamo Vas da zabilježite datum u svom kalendaru za nadolazeća PUBMET2024 događanja:

Prva ljetna škola znanstvene publikacije PUBMET2024

10.-12. rujna 2024.

Pridružite nam se u našoj inauguracijskoj Ljetnoj školi, planiranoj kao događaj prije konferencije PUBMET2024, gdje ćemo se baviti najbitnijim temama koje definiraju dinamičan krajolik znanstvene komunikaciije. Trodnevni program nudi detaljan uvid u nove trendove i praktične primjene.

Teme Prve ljetne škole uključuju sljedeće:

•

·         Izazovi indeksiranja publikacija, vidljivosti, metapodataka i trajnih identifikatora te interoperabilnosti podataka;

•

·         Višejezičnost u znanstvenom izdavaštvu i odgovorna uporaba računalno potpomognutog prevođenja;

•

·         Integritet istraživanja, uključujući jasan i transparentan opis postupaka, otkrivanje krivotvorenja podataka i manipulacija slikama, generativne AI alate i etiku, lažne radove i druge primjere lažnog istraživanja;

•

·         Prava i licenciranje, uključujući posljedice odabira licence, zadržavanje autorskih prava i prijenos prava.

•

11. PUBMET2024 konferencija o znanstvenoj komunikaciji u kontekstu otvorene znanosti

12.-13. rujna 2024.

Nakon Ljetne škole, zakoračite u PUBMET2024 konferenciju, koja je ove godine usredotočena na temu procjena istraživanja. Uključite se u rasprave, dijelite svoja iskustva i sudjelujte u zajedničkim naporima za unaprjeđenje znanstvene komunikacije.

Zabilježite datume u svoje kalendare i oblikujmo budućnost znanstvene komunikacije zajedno.

Radujemo se nastavku naše suradnje i Vašeg sudjelovanja na PUBMET2024.

Za dodatna pitanja slobodno nas kontaktirajte na pubmet@unizd.hr

Lijep pozdrav,

U ime Organizacijskog odbora PUBMET2024