Pripreme za natjecanje Jugend debattiert in Mittel-, Ost- und Südosteuropa

U petak, 3. ožujka, na Sveučilištu u Zadru održavaju se pripreme za predizbor najboljeg kandidata retoričkog natjecanja „Jugend debattiert in Mittel-, Ost- und Südosteuropa“. Učenici iz 12 hrvatskih škola uvježbavat će sa svojim mentorima i studentima Odjela za germanistiku pripremu i provedbu debate te će se upoznati sa studijskim programom njemačkog jezika i književnosti na Sveučilištu u Zadru.

Hrvatska od 2020. sudjeluje na međunarodnom natjecanju „Jugend debattiet“. Učenici iz škola koje su uključene u program debatiraju o aktualnim društvenim temama i pripremaju se za međunarodno finale. Pritom ne uvježbavaju samo vještinu usmenog izražavanja na njemačkom jeziku, već uče i kako objektivno raspravljati o drukčijim mišljenjima, razmotriti i razumjeti suprotnu poziciju te argumentirano obrazložiti vlastiti stav.