Prijave za međunarodnu ljetnu školu "Provenance, why does it matter? Provenance, Dispossession and Translocation Research"

Otvorene su prijave za međunarodnu ljetnu školu Provenance, why does it matter? Provenance, Dispossession and Translocation Research, koja će se održati na Odjelu za povijest umjetnosti Sveučilišta u Zadru od 27. do 31. kolovoza 2018. godine. Ljetna škola organizirana je u sklopu međunarodnoga trogodišnjeg istraživačkog projekta Transfer of Cultural Objects in the Alpe Adria Region (TransCultAA) kroz istraživački program HERA (Humanities in the European Research Area), i to u okvirima programske teme „Uses of the Past“. Međunarodni tim stručnjaka bavit će se kroz različite primjere problematikom provenijencije, odnosno povijesti vlasništva umjetnina, razlozima promjene vlasništva, oduzimanjem i odnošenjem, odnosno premještanjem umjetnina, pljačkom, uništavanjem, krađom kulturnih dobara i njihovom daljnjom sudbinom, metodologijom istraživanja različitih izvora, pitanjem restitucije i slično. Škola je namijenjena studentima, povjesničarima umjetnosti, muzealcima, galeristima, privatnim sakupljačima, povjesničarima, arheolozima, odvjetnicima, policijskim djelatnicima, novinarima, odnosno svim zainteresiranim stručnjacima koji se tom temom bave u okvirima svoje profesije ili studija.

Prijave su moguće do 16. ožujka 2018. godine u 12 sati.

Više o ljetnoj školi na poveznici: https://www.transcultaa.eu/2018/01/31/call-for-participation-summer-school-2018/