Predstavljeni rezultati Erasmus+ projekta Student Business e-Academy – SBeA

U ponedjeljak, 10. listopada 2016. godine na kampusu Sveučilišta u Splitu održano je predstavljanje Erasmus+ projekta Student Business e-Academy koji provodi Sveučilište u Splitu u suradnji sa Sveučilištem Middlesex iz Londona i Sveučilištem Malaga iz Španjolske. Događaju je prisustvovalo preko 200 zainteresiranih sudionika, među kojima su se našli i studenti s Odjela za ekonomiju Sveučilišta u Zadru i studenti s Odjela za turizam i komunikacijske znanosti Sveučilišta u Zadru. Sjajno je bilo vidjeti toliki odaziv, pogotovo mladih s potencijalnim interesom za poduzetništvo koji su dobili dodatno nadahnuće za obrazovanje u području poduzetništva, a sve kako bi jednog dana bili spremni pokrenuti vlastito poslovanje. Osim studenata, maturanata i mladih nezaposlenih, na događanju su nazočili i predstavnici institucija koje djeluju u području poduzetništva, obrazovanja i zapošljavanja.

Predstavljanje intelektualnih rezultata projekta SBeA, što uključuje module online programa i digitalnu start-up igru, polučilo je veliki interes kod sudionika. Predstavljanjem modula sudionici su doznali što bi mogli očekivati obrazovanjem kroz ovakav program, a po završetku svih modula imali bi priliku zaigrati digitalnu start-up igru, za koju su predstavljeni scenariji, kao i njezine programske karakteristike.

Publika je bila oduševljena prezentiranjem međunarodnog poduzetničkog kampa Summer Jama u sklopu kojeg se ljetos odvijala trening konferencija projekta SBeA. Svoja iskustva s konferencije podijelile su studentice, a premijerno je prikazan i videospot snimljen za vrijeme trajanja konferencije.

Potencijal projekta SBeA prepoznala je Splitsko-dalmatinska županija koja je i sufinancirala projekt sredstvima Programa tehnološkog razvoja, istraživanja i primjene inovacija, kao i Studentski zbor Sveučilišta u Splitu koji je dijelu studenata Splitskog sveučilišta omogućio sudjelovanje na trening konferenciji.