Predstavljena knjiga ''Jezik za uho''

U sklopu obilježavanja Dana hrvatskoga jezika Odsjek za hrvatski jezik i književnost Sveučilišta u Zadru organizira druge po redu Dane kroatistike, vrijednu i zanimljivu manifestaciju s ciljem javnog predstavljanja djelatnosti Odsjeka.

Povodom održavanja manifestacije u Svečanoj dvorani Sveučilišta u Zadru predstavljena je knjiga prof. Zlatka Vidulića ''Jezik za uho''.

Ova plodonosna knjiga, unikatno blago milozvučnoga hrvatskog jezika predstavlja jezični savjetnik u stihovima, a autor je profesor u miru, teolog i klasični filolog Zlatko Vidulić koji argumentirano i nenametljivo prezentira svoje jezične poglede i neka opća načela. Knjiga sadrži 241 pjesmu, oko 3 500 stihova, 1 050 savjeta te popis 52 djela koja je koristio autor.

U predstavljanju je sudjelovalo pet studenata koji su pročitali nekoliko odabranih pjesama, a u glazbenom dijelu nastupala je klapa Študija.