Predstavljanje knjige „Lika i njezina Crkva u prošlosti i sadašnjosti“

Dana 19. svibnja 2016. godine s početkom u 19 sati u Sveučilišnoj kapeli sv. Dimitrija održano je predstavljanje knjige „Lika i njezina Crkva u prošlosti i sadašnjosti“ autora mons. dr. sc. Mile Bogovića.

Predstavljanje knjige priredili su Sveučilište u Zadru i Zadarska nadbiskupija. Pozdravnu riječ održali su rektorica Sveučilišta u Zadru  prof. dr. sc. Dijana Vican i zadarski nadbiskup mons. dr. sc. Želimir Puljić.

Knjigu su zatim predstavili ravnatelj Državnog arhiva u Gospiću  Ivica Mataija, prof., predsjednik Društva za povjesnicu Zadarske nadbiskupije Zmajević don mr. sc. Zdenko Dundović, te apostolski administrator Gospićko-senjske biskupije i autor knjige mons. dr. sc. Mile Bogović.

U glazbenom dijelu programa nastupili su gitarist Tvrtko Sarić i mezzosopranistica Ivana Rukavina te pjevački zbor Degenija Odjela za nastavničke studije u Gospiću Sveučilišta u Zadru.