Predstavljanje knjige "Bibliografija radova o otoku Silbi"

U organizaciji Državnog arhiva u Zadru i Odjela za informacijske znanosti Sveučilišta u Zadru sutra, u utorak, 19. listopada 2021. g. u 18 h u Svečanoj dvorani Sveučilišta u Zadru, Obala Kralja Petra Krešimira IV, 2 održat će se predstavljanje knjige "Bibliografija radova o otoku Silbi" autora Ivana Boškovića i Helene Novak Penga.

Ova knjiga predstavlja prvu bibliografiju jednog otoka zadarskog otočja, objavljenu kao samostalnu knjigu. Bibliografija okuplja 544 bibliografskih jedinica različitih vrsta tiskane građe, objavljene u periodu od 1846. g. do danas (knjige i poglavlja u knjigama, stručni, znanstveni i popularno-znanstveni članci iz časopisa i zbornika radova, članci iz dnevnog, tjednog i drugog periodičnog tiska, osvrti i prikazi knjiga te ocjenski radovi).

Knjiga je namijenjena širokim korisničkim krugovima te može predstavljati poticaj stručnjacima iz različitih znanstvenih disciplina, osobito informacijskih znanosti, na izradu novih mjesnih bibliografija rađenih prema uzusima struke.

Knjigu će predstaviti recenzenti: doc. dr. sc. Jadranka Brkić-Vejmelka, izv. prof. dr. sc. Marijana Tomić i izv. prof. dr. sc. Ivica Vigato.