Predstavljanje časopisa i knjige

U srijedu, 28. svibnja 2014. održat će se predstavljanje prvog broja časopisa Miscellanea Hadriatica et Mediterranea Odjela za povijest Sveučilišta u Zadru. Predstavljanje započinje u 11.00 sati u Svečanoj dvorani Sveučilišta u Zadru. Pozdravnu riječ održat će prorektor izv. prof. dr. sc. Josip Faričić, a časopis će predstaviti prof. dr. sc. Mithad Kozličić, pročelnik Odjela za povijest, izv. prof. dr. sc. Ante Bralić, zamjenik pročelnika Odjela za povijest te prof. dr. sc. Anamarija Kurilić, glavna urednica.

Također u srijedu, 28. svibnja 2014. bit će predstavljena knjiga Giornali umoristico-satirici in italiano e veneto-zaratino a Zara nell'800 e nel '900  autora Nedjeljke Balić-Nižić i Živka Nižića. Predstavljanje će se održati u u 12.00 sati u Izložbenoj dvorani Znanstvene knjižnice (Ante Kuzmanića 3, Zadar). O knjizi će govoriti izv. prof. dr. sc. Josip Faričić, prorektor Sveučilišta u Zadru, akademik Tonko Maroević, prof. dr. sc. Sanja Roić, te sami autori izv. prof. dr. sc. Nedjeljka Balić-Nižić i prof. dr. sc. Živko Nižić.