Predavanje prof. dr. sc. Željke Šiljković i izv. prof. u miru Teodore Vigato o putovanju u Siriju

Hrvatsko geografsko društvo – Zadar i Odjel za geografiju Sveučilišta u Zadru, 14. prosinca u 18 sati, u Multimedijalnoj dvorani na Novom kampusu organiziraju još jedno u nizu predavanja. Prof. dr. sc. Željka Šiljković i izv. prof. u miru Teodora Vigato donose nam impresije s putovanja u Siriju. Tijekom putopisnog predavanja moći ćemo uživati u zapisima o fascinantnoj prošlosti jedne od najstarijih i kulturno najbogatijih zemalja Levanta, te tragičnim događanjima i naporima da ratom opustošena zemlja i njen narod ponovno stanu na put društvenog i ekonomskog razvoja.

Teodora Vigato rođena je u Zadru 1953. god., gdje je završila osnovnu školu, gimnaziju i Filozofski fakultet na kojem je diplomirala Hrvatski jezik i književnost i Pedagogiju. Magistrirala je na Filozofskom fakultetu u Zagrebu 2001. god. temom „Kompozicijske i poetske osobitosti hrvatske prosvjetiteljske drame“, a doktorirala 2007. god. na Sveučilištu u Zadru temom „Stilske i poetske osobitosti hrvatskih vizija govorenja svetog Bernarda“. Radila je na Sveučilištu u Zadru na Odjelu za izobrazbu učitelja i odgojitelja. Uže područje njezina znanstvenog istraživanja je Kazalište lutaka u Zadru i dramski izrazi u starijoj hrvatskoj književnosti.

Prof. dr. sc. Željka Šiljković rođena je 1961. god. u Zagrebu. Doktorsku radnju „Geografske osnove odlaganja industrijskog otpada na području Središnje Hrvatske“ iz područja geografije obranila je 1995. god. na Prirodoslovno-matematičkom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu (mentor prof. dr. sc. Dragutin Feletar). U akademskoj godini 1996./1997. zaposlila se na Odsjeku za geografiju Filozofskog fakulteta u Zadru Sveučilišta u Splitu. Danas je zaposlena na Odjelu za geografiju Sveučilišta u Zadru. Sudjelovala je na 30-ak znanstvenih skupova u zemlji i inozemstvu, s objavljenih 39 samostalnih i koautorskih radova, mentorica je na brojnim diplomskim, magistarskim i doktorskim radovima.

Niz zanimljivih događaja i dojmova s nedavnog višednevnog boravka u Siriji, tamošnjim gradovima i selima te susreta s gostoljubivim narodom predstavit će nam prof. dr. sc. Željka Šiljković i izv. prof. u miru Teodora Vigato.