Predavanje povodom 30. obljetnice vojno-redarstvene operacije „Maslenica“

Hrvatski memorijalno-dokumentacijski centar Domovinskoga rata u Zagrebu i Odjel za povijest Sveučilišta u Zadru, povodom 30. obljetnice vojno-redarstvene operacije „Maslenica“ priređuju javno predavanje koje će se održati u multimedijalnoj dvorani Sveučilišnog Novog kampusa (Ulica dr. Franje Tuđmana 24i) u petak, 20. siječnja 2023., od 10:30 do 12 sati.

Predavači i teme izlaganja:

Pozdravna riječ – izv. prof. dr. sc. Zlatko Begonja, pročelnik Odjela za povijest Sveučilišta u Zadru

Prof. dr. sc. Ante Nazor, Hrvatski memorijalno-dokumentacijski centar Domovinskoga rata, uvodna riječ. (7 min)

Prof. dr. sc. Ante Bralić, Odjel za povijest Sveučilišta u Zadru: Operacija Maslenica – crta Izyum-Kupjansk?; komparativna analiza ratova u Hrvatskoj i Ukrajini. (15 min)

Prof. dr. sc., gen-puk u mirovini Krešimir Ćosić: Važnost znanosti, istraživanja i razvoja u suvremenom ratu, od Maslenice do Ukrajine. (50 min)

Danko Knez – ratni instruktor u PU Zadar: Obuka i djelovanje protuoklopnih snaga SJP MUP-a RH u Domovinskom ratu – stečeno iskustvo u operaciji „Maslenica“. (15 min)