Predavanje o festivalima u Vinyl baru

Danas u 18.00 sati u Vinyl baru u Zadru studenti Odjela za povijest umjetnosti održat će predavanje o festivalima u šezdesetim i njihovoj ulozi u kulturi i društvu. Studenti pozivaju građane da na predavanje ponesu i svoje omiljene ploče iz šezdesetih da ih mogu svi zajedno poslušati.Ovo je još jedno u nizu ovotjednih predavanja o šezdesetim godinama u Zadru koja se održavaju svaki dan u 18.00 sati u Vinyl baru u sklopu Festivala znanosti. Nakon predavanja u 18.30 sati bit će prikazan crno-bijeli film Mirka Bašića Zadar iz 1950. u produkciji Jadran filma. Također u Vinyl baru sve do petka možete posjetiti digitalnu izložbu prikupljenih materijala o 1964. godini u Zadru.

Pokusi iz fizike na Morskim orguljama

U četvrtak 10.04.2014. u 16.00 sati na Morskim orguljama održat će se radionica Valovi oko nas u suradnji sa nastavnicama i učenicima OŠ Šime Budinića i Bartula Kašića te Strukovne škole Vice Vlatković. Nastavnice će izvoditi zanimljive pokuse i demonstracije iz fizike na temu valova, zvuka i svjetlosti  koji se mogu primijeniti i kod kuće: Kako natjerati vodu da skače?,  Kako svirati pomoću slamki?,  Kako skrenuti svjetlosnu zraku? Učenici i profesori strukovne škole Vice Vlatković prikazati će svoje solarne projekte i prezentirati njihov najnoviji solarni auto.

Sva događanja u sklopu Festivala znanosti možete naći ovdje.