Poziv nastavnicima i studentima filoloških studija na predavanje "Konferencijsko prevođenje u Hrvatskoj - izazovi i prilike"

Hrvatsko društvo konferencijskih prevoditelja poziva vas na predavanje "Konferencijsko prevođenje u Hrvatskoj - izazovi i prilike". Konferencijsko prevođenje izuzetno je zanimljiva, dinamična, ali i zahtjevna struka koja u Hrvatskoj još nije uređena, a i slabo je poznata široj, pa čak i stručnoj javnosti. Na predavanju će biti riječi o stanju na hrvatskom tržištu konferencijskog prevođenja, obrazovanju za konferencijske prevoditelje, mogućnostima rada za institucije Europske unije, profesionalnim i etičkim standardima struke te ulozi i svrsi strukovnih udruženja.