Poziv na sudjelovanje u online sesiji na temu recenzijskog postupka i njegovog utjecaja na kvalitetu časopisa

Hrvatski ogranak Europskog udruženja znanstvenih urednika (HR EASE) u suradnji s Hrvatskom udrugom za znanstvenu komunikaciju (ZNAK) i Sveučilištem u Zadru 18. svibnja 2023. organizira online satelitsku sesiju povodom 17. EASE konferencije: Quality Scientific Publishing na temu recenzijskog postupka i njegovog utjecaja na kvalitetu časopisa.

Prijaviti se možete ovdje.

PROGRAM:

Četvrtak, 18. svibnja 2023.

13.00-13.30    izv. prof. dr. sc. Jadranka Stojanovski (Sveučilište u Zadru/EASE/ZNAK): Sve boje transparentnosti recenzijskog postupka (izlaganje)

13.30-14.15    Recenzijski postupak u hrvatskim časopisima: perspektive i izazovi (s gledišta urednika i autora) (Panel rasprava)

14.15-14.30    Pitanja i odgovori te zaključna rasprava

Moderatorica: doc. dr. sc. Drahomira Cupar (Sveučilište u Zadru - Odjel za informacijske znanosti/Libellarium/EASE/ZNAK)