Poziv na radionicu „Kako pretraživati baze podataka i koristiti digitalni repozitorij“

Studentsko savjetovalište i Sveučilišna knjižnica Sveučilišta u Zadru pozivaju Vas na radionicu „Kako pretraživati baze podataka i koristiti digitalni repozitorij“ koja će se održati 24. ožujka u 10:00 sati u učionici 41a na Novom kampusu, u sklopu našeg sad već tradicionalnog Proljetnog ciklusa radionica.

Radionica je namijenjena studenticama i studentima Sveučilišta u Zadru. Polaznici će se upoznati s vrstama i namjenom baza podataka i različitim načinima pretraživanja baza podataka, strukturiranjem informacijskog upita i upravljanjem dobivenim rezultatima.

U drugom dijelu radionice prikazat će se korištenje digitalnog repozitorija, način pripreme i pohrane završnih i diplomskih radova te važnost pohrane radova u otvorenom pristupu.

Radionicu će voditi Katarina Groš, knjižničarska tehničarka i Danijel Mofardin, knjižničar.

Prijava na radionicu je obvezna, a možete se prijaviti putem poveznice.

Za sudjelovanje na radionici možete dobiti potvrdu o sudjelovanju.

Broj mjesta za sudjelovanje je ograničen, stoga požurite.

Radujemo se druženju s Vama!